Robert De Niro’lu Siyonizm yalanı!

İsrail, 7 Ekim’den bu yana binlerce insanı katledip, Gazze’yi adeta yerle bir ederken “Biz de siyonistiz” diyenler, onlar geri kalır mı? Onlar da Filistin’e destek verenlere göz açtırmamaya kararlı.

Geçen yıl Ukrayna’ya saldıran Rusya’yı Eurovision’dan men eden Avrupa Yayın Birliği (EBU), aynı cezayı İsrail’e veremedi. Birçok sanatçının “İsrail de Rusya gibi Eurovision’dan men edilsin” çağrısına kulak tıkayan EBU şunu yaptı:

EBU, 11 Mayıs’taki Eurovision’da Filistin bayrağı ile içeri girişi yasakladı.

İşte Avrupalıların gerçek yüzü…

İsrail’in hamisi Amerika Birleşik Devletleri’nde üniversite öğrencileri Filistin’e destek verdikçe, polisler gittikçe daha sert tedbirlere başvurdu. Ters kelepçe takılan öğretim üyeleriyle birlikte yüzlerce öğrenci gözaltına alındı.

‘Filistin’e destek, İsrail’e tepki’ gösterileri dünyanın pek çok ülkesine yayılınca, Siyonizm destekçileri sosyal medyada yalan haberlerle algı yapmaya başladı.

İki gündür sosyal medyada ve bazı internet sitelerinde Robert De Niro’nun New York’ta Filistin yanlısı protestocularla karşı karşıya geldiği ve onlara bağırdığı görüntüler dolaşımda.

O videoda ünlü aktör, “Bu bir film değil! Bu bir film değil! Barikatın arkasına geçin. Saçma sapan konuşmayı mı seviyorsunuz? O zaman eve gitmek zorundasınız” diyordu.

Çok geçmeden gerçek ortaya çıktı.

Robert De Niro’nun sözcüsü Stan Rosenfield, “Gördüğünüz şey, Robert De Niro’nun senaryoda yazılan satırları okuduğu ‘Zero Day’ dizisinden bir sahneydi” diye açıklama yaptı.

İnsanların Filistin’e verdiği desteği azaltmak ve ABD’li öğrencileri gösterilerden caydırmak için Robert De Niro’lu bir dizi sahnesini gerçekmiş gibi lanse edenler, kim bilir başka nasıl kirli oyunlar tezgâhlayacak?

Bahadır Özdener, Necati Şaşmaz, Sheron Stone, Raci Şaşmaz, Serdar Akar

Sharon Stone’u hafızası mı yanılttı?

İskoçya’nın eski Başbakanı Alex Salmond’ın TRT World’de sunduğu ‘Turkish Tea Talk’ (Türk Çayı Sohbeti) programına katılan Sharon Stone, 2005 yılında Andy Garcia ile ‘Kurtlar Vadisi’nde konuk oyuncu olarak rol almalarını anlattı.

Dizinin başrol oyuncusu Necati Şaşmaz ile öpüşme sahnelerinin de olduğu iki bölüm için kendilerine çok iyi para ödendiğini açıklayan Stone, “Sahnelerin konusunu bilmiyorduk. Kaybolmuş hâldeydik. Çok büyük büyük bir sette, dev bir malikânedeydik. Kimse İngilizce konuşmuyordu. Kimse bizi anlamıyordu” dedi.

Para konuşurken susan Hollywood yıldızının rol aldığı projeyi sorgulamak 20 yıl sonra paralar suyunu çekince mi aklına geldi?

Ayrıca dizinin senaristlerinden Bahadır Özdener, yaptığı açıklamayla ünlü oyuncuyu hafızasının nasıl yanılttığını ortaya koydu.

Özdener, Beverly Hills’teki çekimlerde yönetmen Serdar Akar hariç tüm teknik ekibin ABD’li olduğunu Necati Şaşmaz’ın çok iyi İngilizce konuştuğunu, Stone ve Garcia ile anlaşma yapılırken İngilizce senaryonun kendilerine verildiğini açıkladı.

GÜNÜN SÖZÜ

“Herkesin bir derdi var, kimi anlatır dilini yorar, kimi susar yüreğini yakar.” (Fuzuli)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir