Ripple CTO’su Yine Sahnede: XRP Performansını Değerlendirdi!

Ripple CTO’su David Schwartz, XRP’nin son yedi yıldaki muhteşem performansına dikkatleri çekti. Schwartz, bir takipçisinin bu konudaki eleştirilere cevap vermek için sahneye çıktı. Bu, arada son Bitcoin halving olayının ardından XRP’ye yönelik farklı fiyat tahminleri gelmeye devam ediyor. En dikkat çekici XRP fiyat tahminlerinden bazılarına bir göz attık.

Ripple CTO’sundan XRP performans değerlendirmesi

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, kripto piyasası Mart ayından güçlü artışlar gördü. Bununla birlikte Ripple ile SEC savaşının da etkisiyle XRP’nin performansı tatmin edici olmadı. Bu da XRP yatırımcılarının eleştirilerine yol açtı. Ancak, daha geniş perspektiften bakıldığında durum hiç de fena görünmüyor. Nitekim Ripple CTO’su David Schwartz da XRP’nin performansına bu açıdan yaklaşıyor.

Ripple CTO’sunun bir takipçisi, yedi yıllık XRP holdinginde zarara uğradığını iddia etti. David Schwartz, XRP’nin son yedi yıldaki %1.500’lük büyümesini vurgulamak üzere sahneye çıktı. Kullanıcının iddiasına yanıt olarak Schwartz, XRP’nin tam yedi yıl önce yaklaşık 0,033 dolardan işlem gördüğünü belirtti. Bir yatırımcının bu süre zarfında XRP varlıklarını elinde tutması halinde, yıllık %47’lik bir yüzde getiri (APY) ile %1.500’lük bir kar elde edeceğini kaydetti. Bu bağlamda Schwartz, şu açıklamayı yaptı:

Yedi yıl önce 19.4.2017’ydi. XRP 19.4.2017 tarihinde 0,033 dolardı. Bu, %47’lik bir APY’ye eşdeğer ve %1.500’lük bir artış demek.

Bu konuşmanın ardından, kullanıcının son yedi yıldır XRP tuttuğu iddiasının kısmen gerçek olmadığı ortaya çıktı. Çünkü takipçi, daha sonra XRP’yi 2018 Ocak’ta ATH seviyesi olan 3,84 dolardan düştükten hemen sonra satın aldığını açıkladı.

Bitcoin halving sonrası XRP fiyat tahminleri

Geçtiğimiz ay kripto analisti Leb, XRP’nin fiyat hareketlerini 2 haftalık bir zaman diliminde değerlendirdi. Analist, bu değerlendirmesi sonucunda XRP’nin en son ATH’sini aşabileceğini iddia etti. Böylece, XRP’nin sonunda yarılanmadan sonra 3,84 dolara ulaşacağını öngördü. Bir başka piyasa analisti CrediBULL, yarılanmanın ardından XRP’de yakın bir artış tahmin etti. Ancak bu öngörülen artışı Bitcoin’in fiyat hareketlerine karşı değerlendirdi. CrediBULL’a göre, XRP’nin yarılanmadan sonraki dönemde BTC’ye karşı %100 artış göstermesi mümkün.

Google’ın deneysel yapay zeka projesi Google Bard, Bitcoin’in yarılanma sonrası fiyatındaki her %100’lük artış için daha yüksek bir XRP artışı öngördü. Sonuç olarak, Bitcoin 100.000 dolara ulaşırsa XRP’nin 38,5 dolara ulaşacağını ileri sürdü. Ayrıca, Bitcoin’in iddialı 250.000 dolar hedefine yükselmesi halinde XRP’nin 46,5 dolara ulaşacağını iddia etti. Bununla birlikte, bu tahminlerin geçerli bir arka planı olmadığını belirtmek gerekiyor. Yapay zeka bot’u BTC ile XRP arasında sadece belirli orantısal bir artış öngörüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir